İnsanları toplama kamplarına götürüp soykırım yapmak Avrupalı Hitler’in aklına gelen bir katliam biçimi.

Yani, ırkçılık, antisemitizm, öteki düşmanlığı Avrupa sınırları içerisinde neşet etmiş bir bozgunculuk.

Mussolini gibi diktaörler de orada ortaya çıktı.

Hitler, Yahudilere soykırım uygularken izleyen yine Avrupalar, Batılı ülkelerdi.

Yahudileri, Hitlerden önce düşman seçen, onları gettolarda yaşamaya zorlayan yine Hıristiyanların yaşadığı coğrafyalardı.

Yahudileri, tek tip giyinmeye zorlayan, fişleyen yine Avrupalı yöneticilerdi.

Ama gelin görün ki, Avrupa, Yahudilere yaptığı soykırımı ve ırkçılığı bile kendisine fatura etmek istemedi. Yahudilere olan borcunu, diyetini Müslümanlara ödettirmeye çalışıyor.

Müslümanların yaşadığı coğrafyada bozgunculuk çıkacağını bile bile İsrail kurmak İngiltere’nin, o İsrail’in bozgunculuklarına sahip çıkmak ise ABD’nin görevi oldu.

Soğuk Savaş sonrası Batı kendine yeni düşman arayıp, bu düşmanı Müslümanlar olarak belirleyince bu kez İsrail, Batı’nın Müslümanlara yönelik şiddetinin üzerini örtmek için bahane haline getirildi; “İsrail’in güvenliği önceliğimizdir” diyerek asrın işgali olan Filistin’in işgaline destek verdiler.

Tabi, Batılı politikacıların öteki, düşman ilan ettiği Müslümanlara yönelik ırkçılık tek bir hedefe yönelmedi, Batılı toplumlarda artan ırkçı tepkiler hem Müslümanları hem de Yahudileri hedef aldı, bazı medeni Avupalıların, Batılıların antisemitist tutumları nüksetti.

Batılı politika yapıcılar aslında toplumlarına Müslümanları hedef göstermişti ancak ok böyle sosyolojik durumlarda direk hedefi vurmaz, hedefe gidene kadar önünde ne varsa yıkıp götürür, bu nedenle Avrupa’da/Batı’da İslam Karşıtlığı arttığı kadar antisemitizm de arttı.

Avrupa, artan antisemitizm karşısında telaşlı, Müslümanlara yönelik ırkçılık Batı’nın/Avrupa’nın işgallerine meşruluk kazandırdığı için elverişliydi ancak antisemitizm demek kendileri için büyük bir tehlike demek, medeniyet boyalarının çizilmesi demek, her şeyin ortaya dökülmesi demek, bunun için de önlem almak gerek. Peki nasıl önlem alıyorlar? Eskisi gibi Müslümanlar üzerinden önlem alıyorlar!

“Avusturya'da aşırı sağcı hükümet, ülkedeki Müslüman çocukların İsrail'e yönelik olumsuz düşünceleri nedeniyle Nazi döneminde Yahudilerin toplandığı kamplara ziyaret zorunluluğu getirecek.”

Avrupa’nın ortasında her gün bir Müslüman ya da cami fiziksel ve psikolojik olarak saldırıya uğruyor, Avrupa’nın ortasında artan İslâm Karşılığı ve antisemitizm Müslümanları ve Yahudileri hedef alıyor ancak Avusturya’nın aklına gelen ilk şey Müslüman çocuklar… sanki hasta olan o masum çocuklarmış gibi onları toplama kamplarına götürmeye kalkıyor. Kaldı ki kimse İsrail’i sevmek zorunda değil, yarım asırdır gayrı insani, gayrı hukuki şekilde Filistin’de her tür işgali uygulayan bir ülkeyi neden sevmek zorunda olalım?

Bu tam anlamıyla saçmalıktır, zorbalıktır, Avrupa’nın Yahudilere yaptığı zorbalığı, katliamları Müslüman çocuklar üzerinden telafi etmeye çalışmanın yoludur. Çocukluk yaşı için toplama kampı denen yerlere yapılan ziyaretler travmatik yaralar oluşturur, hiçbir ülkenin çocuklara bunu yapması kabul edilemez.

Mesele sadece Avrupa’da geçmiyor, daha önce defalarca yazdığım gibi ABD’de, başta Trump olmak üzere  Cumhuriyetçi siyasetçiler, Kongre’ye giren ilk Müslüman başörtülü kadın İlhan Omar’ı aleni ırkçılık yaparak, bu ırkçılıklarına da Omar’ın İsrail’i eleştirmesini bahane göstererek devam ediyorlar. Trump’tan Clinton’un kızına, İsrail lobisinin kirli ortaklarına kadar her kesim Omar’ı hedef gösteriyor, istifaya davet ediyor hatta terörist ilan ediyor.

Daha iki gün önce Yeni Zelanda’da aralarında 3-5 yaşında çocukların da olduğu 50 Müslüman, ibadet yaptıkları sırada “Hıristiyan beyazların üstünlüğüne inanan” bir terörist tarafından katledildi. Avrupa’da da eş zamanlı bir takım ırkçı saldırılar oldu. Önümüzdeki realite bu iken, halen ABD ve Avrupa’nın, yani Batının, Batılı siyasetçilerin sanki bu saldırı Müslümanlar tarafından Yahudilere yapılmış gibi, kendi topraklarında vaktiyle yapılmış Yahudi soykırımını bahane ederek her gün işgal ettiği topraklarda kan döken İsrail lehine açıklamalar yapması akıl alır gibi değil. Antisemitizmi sanki Müslümanlar icat etmiş ya da Yahudilere yönelik saldırılar Avrupa’daki ırkçılar tarafından yapılmamış gibi İlhan Omar gibi siyasetçileri hedef alması ya da Müslüman çocuklara baskı uygulaması, aslında Batı’nın Yahudilere yaptıklarının diyetini Müslümanlar üzerinden ödemeye çalıştığının ve artan İslam Karşıtlığına kulaklarını tıkayıp, artan Yahudi karşıtlığı için önlemler alınacağının göstergesi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Sponsor Bağlantı

İletişim adreslerimiz: ihbar@yeniyuzyil.news ve info@yeniyuzyil.news