Şeytani entrikalara dikkat!

Dün Yeni Zelanda'da 49 Müslümanın camide alçakça katledilmesi, Mahmud Esad Coşan'ın 1992 yılında yazdığı bu yazıyı akıllara getirdi.

Şeytani entrikalara dikkat!

Dün Yeni Zelanda'da 49 Müslümanın camide alçakça katledilmesi, Mahmud Esad Coşan'ın 1992 yılında yazdığı bu yazıyı akıllara getirdi.

16 Mart 2019 Cumartesi 15:27
Şeytani entrikalara dikkat!
Reklam : Discovery Museum Istanbul 1 yaştan itibaren Bahçeşehir PrestigeMall AVM'de. Detaylar için tıklayınız!

Esad Coşan, yazısından haçlıların yaptığı katliamlardan bazılarını hatırlatıp uyarıyor; "Önce düşmanı çok iyi tanımalı, gevşememeli, palavra propagandalara, sinsi politikalara ve şeytanî entrikalara aldanmamalıyız..."

İşte Mahmud Esad Coşan'ın o yazısı:

İlk haçlı orduları Avrupa’dan Anadolu’ya doğru gelirken, yolları üzerindeki Tuna vadisi, Macaristan, Bulgaristan ovalarındaki bütün şehirleri, ahalileri hıristiyan olduğu halde, yağma edip yakıp yıkmışlar, rastladıkları yahudileri merhametsizce ve korkunç işkencelerle boğazlamışlar. Anadolu’da daha korkunç vahşet göstermişler. İmparator Alexis Komnen’in kızı Aa Komnen’in görgü ve beyanına göre “En büyük eğlencelerinden biri, rastladıkları müslüman çocukları öldürmek, kızartmak ve yemek.” imiş. İngiliz tarihçisi Mills de (s. 183), Haçlıların insan eti yediklerini doğruluyor:

“Antakya’da Fransız Bohemond (1055-1111), birkaç Türk esiri boğazlattı, herkesin gözü önünde kızarttı, sonra seyredenlere, buralara bu iştahını tatmin etmek için geldiğini söyledi.”

Haçlılar Fîruz adlı bir Ermeni’nin hıyanetinden faydalanarak Antakya Kalesi’ne girdiler, şehre dalınca 10.000 Türk’ü boğazladılar ve bütün camileri yaktılar. Papaz Lemo İne olayı şöyle anlatıyor:

“Bizimkiler sokakları dolaşıyor, rastladıkları çocuklarla ihtiyarları paramparça ediyorlardı; ancak o gün herkes boğazlanamadı, bizimkiler geri kalanları ertesi gün kestiler.”

Sonra ordu Kudüs’e vardı, dört gün muhasaradan sonra kadın, çocuk dâhil bütün müslüman ahali (70.000 kişi) kılıçtan geçirildi. Hz. Ömer Camii’ne sığınmış 10.000 müslüman da katledildi; katliam sekiz gün sürdü, başka mezhepten olan pek çok hıristiyan da katledildi. Tarihçi Fuller; ikinci Kudüs katliamının, ani bir tehevvür ve heyecan neticesinde değil, önceden düşünülüp hazırlanmış bir plan gereği yapıldığını, çocuklar, bebekler, zayıflar ve kadınların bile boğazlandığını beyan eder.

Haçlı reisleri savaşta yaptıkları akdi ve verdikleri sözü de tutmuyorlardı. Mesela İngiliz Kralı Richard (1157-1199), silahsız insanların boğazlanıp denize atılmasını emretmiş, hayatlarını bağışlayacağına söz verdiği 3.000 kişiyi de katlettirmişti.

Kitaptaki sayısız misaller günümüzdeki Bosna-Hersek katliamlarının, Kafkasya ve Orta Asya olaylarının, dünyanın her yerindeki müslüman kıyımlarının kökenlerini bize bütün açıklık ve çıplaklığıyla gösteriyor.

O halde ne yapmalıyız?

Önce düşmanı çok iyi tanımalı, gevşememeli, palavra propagandalara, sinsi politikalara ve şeytanî entrikalara aldanmamalıyız.

Hemen ve derhâl, bu gibi zulümlerin bir daha tekerrürüne imkân vermeyecek her türlü tedbiri almalı, her türlü plan, proje, silah, araç ve gereç tedarikini (en gelişmiş ve mükemmel cinsinden), mutlaka ve muhakkak yapmalıyız. Hem ferden, hem grup olarak, hem de devlet ve milletçe...

Bütün müslümanlar, dünyanın her yerinde, her türlü ihtilaf ve tefrikayı bırakıp birleşmeli, her cihetten mazlum müslümanların imdadına vakit kaybetmeden yetişmelidir. Aksi takdirde diğer müslümanların başına da aynı müthiş mezalimin gelebileceği, onların topraklarının da Bosna-Hersek’e dönebileceği asla unutulmamalıdır.

Mahmud Esad Coşan  (Rh.A)
Başmakaleler
Aralık 1992

Son Güncelleme: 16.03.2019 15:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İletişim adreslerimiz: ihbar@yeniyuzyil.news ve info@yeniyuzyil.news