Eyüpsultan'da "Organik Pazar" açıldı

- Pazar her cuma Göktürk Mahallesi Çamlık Caddesi'nde kurulacak

Eyüpsultan'da "Organik Pazar" açıldı

- Pazar her cuma Göktürk Mahallesi Çamlık Caddesi'nde kurulacak

12 Ocak 2018 Cuma 16:07
Eyüpsultan'da

İSTANBUL (AA) - Eyüpsultan Göktürk Mahallesi'nde her cuma sağlıklı ürünlerin üretim ve tüketiminin teşvik edilmesi amacıyla "Organik Pazar" kurulacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Göktürk Mahallesi Çamlık Caddesi'nde kurulan pazarın açılışını Belediye Başkanı Remzi Aydın gerçekleştirdi. Pazar alanında organik üretim belgesine sahip pazarcılar tezgah açıp ürünlerini satabilecek.

Aydın, açılıştaki konuşmasında, işlenmiş ürünlerin yaygınlaşmaya başladığı günümüzde organik ürün tüketiminin önem kazandığını vurguladı. Pazarda yüzde yüz organik ürün satılacağını belirten Aydın, "Sağlıklı beslenme adına çok önemli bir iş yaptığımızı düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Aydın açılışın ardından hem alışveriş yaptı hem de esnafla sohbet ederek ürünler hakkında bilgi aldı.

İlçede perşembe semt pazarı, pazar sosyete pazarı olarak kullanılan alan cuma organik pazar olarak kullanılacak. Türkiye'nin dört bir yanında üretilen organik ürünlerin satılacağı pazarda zeytinyağından cevize, sebzeden peynire, organik kozmetik ürünlerden bebekler için ek gıdalara kadar birçok ürün vatandaşların beğenisine sunuluyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

İletişim adreslerimiz: ihbar@yeniyuzyil.news ve info@yeniyuzyil.news