ABD fırtına ve sel felaketiyle boğuşuyor

ABD'de kar ve tipi yerini sağanak ve fırtınaya bıraktı.

ABD fırtına ve sel felaketiyle boğuşuyor

ABD'de kar ve tipi yerini sağanak ve fırtınaya bıraktı.

03 Mart 2018 Cumartesi 13:52
ABD fırtına ve sel felaketiyle boğuşuyor

ABD'de kar ve tipi yerini sağanak ve fırtınaya bıraktı. Şiddetli fırtına nedeniyle ülkenin kuzeydoğu eyaletlerindeki havaalanlarında rötarlar yaşandı. 

Dün ülkede 5 bin 536 uçuş iptal edilirken, 17 bin seferde de gecikmeler oldu.

New York'un en büyük ikinci havaalanı LaGuardia, dün öğle saatlerinden itibaren bütün uçuşlarını durdurdu ve yaklaşık 600 uçuşunu iptal etti.

Şehrin en büyük havaalanı John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı'nda yerel saatle 23.00 (TSİ 07.00) itibarıyla 462 uçuş iptal edildi. 

ABD'nin en büyük demiryolu şirketlerinden Amtrak ise New York ile Boston şehirleri arasındaki tren seferlerinin durdurulduğunu açıkladı.

1 milyondan fazla ev elektriksiz

Şu ana kadar en az 5 kişinin hayatını kaybetmesine ve 1 milyondan fazla kişinin elektriksiz kalmasına neden olan fırtına, en çok kuzeydoğu eyaletlerinden Massachusetts'in en büyük şehri olan Boston'u olumsuz etkiliyor.

Boston'da deniz kabarıyor, gelgitler ve sel felaketleri yaşanıyor. Şehrin limanında dalga boyu rekor seviyeyeulaştı. Kentte 440 bin kişi elektriksiz kaldı.

Sel felaketi uyarısı

ABD'nin kuzeydoğusunda 22 milyon kişi için sel felaketi uyarısı yapıldı. Yetkililer deniz kıyısında yaşayan vatandaşların tahliye işlemleri için her an hazır bulunmaları gerektiğini söylüyor.

Şiddetli fırtına nedeniyle ABD'nin başkenti Washington D.C'de cuma günü federal kurumlar ve okullar kapalıydı. Fırtınanın kuzeydoğu eyaletlerinde bugün de etkisini sürdürmesi bekleniyor. 

Kaynak : www.trthaber.com

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

İletişim adreslerimiz: ihbar@yeniyuzyil.news ve info@yeniyuzyil.news